Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Cilt Bakımı

Kadınlar için en önemli konulardan birisi de kesinlikle cilt bakımıdır. Hiçbir kadın cildinin kötü görünmesini istemez ve iyi bir cilt için birçok yönteme başvurabilir. Ancak bu yöntemler bazen pahalı ve sağlık açısından çok riskli olabiliyor ya da kötü sonuçlar doğurabiliyor. çünkü kozmetik ürünlerinin neredeyse tamamı kimyasal içerik ihtiva etmekte. Bu sebeplerden dolayı akıllara evde cilt bakımı nasıl yapılır sorusu geliyor. Bu yazımızda sizlere evde doğal cilt bakımı hakkında birkaç ipucu vereceğiz.

Cilt Temizliği Önemlidir

Uzun süre ciltte kalan makyaj kalıntısı, sigara dumanı, kirli hava aslında en büyük düşmanları arasındadır. Sabah kalktığınızda ve özellikle akşam eve geldiğinizde cildinizi temiz tutun. Bu temizliği sağlamak için birçok solüsyon, jel satılmaktadır. Kimyasal içerik kullanmak istemiyorsanız evlerde yapılabilecek birçok solüsyon ve tonik tarifleri var. Bunları zamanla sizlerle zamanla paylaşacağız ya da Google üzerinde arama yapabilirsiniz.

Ölü Derilerinizden Arının

Vücut zamanla kendini yeniledikçe ciltte ölü derilerin bir kısmı kalmaktadır. Bu da cildinizin hava almasını engeller ve cildiniz soluk bir renk alabilir. Cildinizin durumuna göre haftada birkaç kez peeling yapmanız gerekmektedir. Bunu araştırma yaparak doğal yöntemlerle ya da kozmetik marketlerde satılan ürünlerle yapabilirsiniz.

Makyajınızı Temizlerken Nazik Olun

Cildimiz narin ve bizler için önemli olduğu için makyaj temizlerken hassas ürünler kullanılmalı ve uygulamada nazik olunmalıdır. Bunun için %100 saf pamuk ve balla yapılmış tonik veya gül suyunu direk doğal tonikler kullanmak evde cilt bakımı için daha sağlıklı olacaktır.

Cildinizi Yeteri kadar Nemli Tutun

Cildi yağlı olsa dahi her insan mutlaka en azından yüzüne nemlendirici uygulamalıdır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi gül duyu ve bal maskesi doğal nemlendiricidir.

Bir Cevap Yazın